Czytelników o mocnych nerwach z pewnością zainteresuje ranking najlepszych horrorów. Oczywiście nie mogło w nim zabraknąć mistrza i króla powieści z dreszczykiem – Stephena Kinga. Jest on niezaprzeczalnie najlepszym autorem horrorów wszechczasów, dlatego też 2 z 3 przedstawionych poniżej thrillerów, będą właśnie jego autorstwa. Jednak aby nie było zbyt monotonnie, w zestawieniu znalazła się także wspaniała niedawno wydana powieść grozy.
Pozycja numer jeden przypada horrorowi pod tytułem: „Cmętarz zwierząt”. Jest to demoniczna powieść o życiu pewnej rodziny, która przeprowadza się do pięknego domku na wsi. Zmiana miejsca zamieszkania na bardziej przytulny miała być początkiem sielanki, a stała się horrorem i doprowadziła do śmierci oraz szaleństwa bohatera. Powodem tragedii było znajdujące się za domem cmentarzysko dla zwierząt. Jego jedna część miała wyjątkowo demoniczną moc, a to za przyczyną starożytnych kurhanów, które się tam znajdowały. Książka trzyma w napięciu do ostatniego zdania. Mistrz King pokazał w niej swój autorski kunszt i wprowadził sceny, które nie pozwalają czytelnikowi się znudzić, przez co książka wciąga i niejako zmusza do czytania. Ciekawostką dotyczącą tej powieści jest fakt, iż została napisana przez Kinga w wynajętym przez niego domku, za którym to znajdował się właśnie cmentarz dla zwierząt.
Druga pozycja na liście powieści grozy, to „Lśnienie”, w Polsce po raz pierwszy wydana w 1990 roku pod tytułem „Jasność”. W książce poznajemy historię rodziny Torrance, pisarza Jack’a, jego sześcioletniego syna Danny’ego, który miał zdolności jasnowidzenia oraz żony Wendy. Cała trójka przeprowadza się do opuszczonego górskiego hotelu, gdzie Jack miał pracować jako dozorca przez okres zimy, aby doglądać obiektu. Wówczas okazało się, że nie są w tym hotelu sami. Syn Danny zaczął mieć lśnienia, co potwierdziło fakt, iż hotel był nawiedzony. Obecność duchów doprowadza do obłędu Jack’a, a Danny musi bronić się przed duchami. Wraz z każdą przeczytaną stroną tej książki, napięcie wzrasta, a w połowie powieści czytelnicy czują szybsze bicie serca, które utrzymuje się aż do ostatniej strony. Stephen King skonstruował tę powieść grozy w taki sposób, aby świat realny łączył się z nierealnym. Wówczas granica między nimi zaciera się, przez co czytelnik czuje jeszcze większe emocje. Wszystkie opisy, zarówno bohaterów, jak i samego hotelu zostały skrupulatnie dopracowane, co wpływa na wyobraźnię odbiorcy i pozwala lepiej czuć książkę.
„Dziewczyna z pociągu” to ostatni horror polecany w tym zestawieniu i niebędący autorstwa Kinga. Jest to nowa powieść grozy, została bowiem wydana pod koniec października 2015 roku. Jednak szum, jaki został wytworzony wokół tej książki nie pozwala przejść obok niej obojętnie. To dotąd najlepiej sprzedający się debiut na brytyjskim rynku, żadna książka dla dorosłych nie sprzedawała się w Wielkiej Brytanii tak dobrze. Autorka Paula Hawkins zawarła w niej historię alkoholiczki Rachel, która codziennie o 8:04 wsiada do pociągu wiozącego ją do pracy. Dzień w dzień mija te same budynki i przygląda się temu, co zobaczy w ich środku. Podpatruje życie ludzi, którzy mieszkają przy torach i układa historie na ich temat. Rachel upodobała sobie szczególnie jedną parę. Czuje, że w jakiś sposób zna tych ludzi, nadaje im nawet imiona. Aż pewnego razu przekracza barierę obcej, kiedy to kobieta, którą podglądała, znika w tajemniczych okolicznościach. Jest to pełna napięć książka opowiadająca nie tylko wciągającą do ostatniej strony historię, ale również pokazująca aspekty psychologiczne życia w alkoholizmie, depresji i toksycznym związku. Podczas zgłębiania powieści czytelnicy przewidują zakończenie, jednak czytając kolejne rozdziały wiadomo, że się mylą, wówczas rodzą się kolejne przypuszczenia, które znów okazują się błędne, a prawdziwe zakończenie zaskakuje. Książkę czyta się jednym tchem i jest naprawdę dobrym thrillerem.